Střešní konstrukce

| Kredit VOS | info@kredit-strechy.cz | +420 602 224 253

Střešní konstrukce

Střecha nám zakončuje dům. Proto je velice důležitá, abychom se vyhnuli nepříznivým vlivům počasí. Ale nejen z tohoto důvodu. Střecha nese velkou tíhu, kterou je potřeba udržet. Proto se do konstrukce střechy přidávají velmi důležité, především dřevěné krovy, které pomáhají celou tíhu nést. Samozřejmě, že krovy mohou být vyrobeny i z jiného materiálu, jako je například ocel nebo železobeton. Tyto typy krovů se využívají především u velkých budov a staveb. V rodinných domech se používají výše zmíněné krovy dřevěné. Krovy tedy tvoří střešní konstrukci. Na tyto krovy se obvykle kladou latě, na které se poté skládá střešní krytina. Velmi důležitou součástí při stavbě krovů jsou také sloupky. Krovy se o ně opírají a tím přenášejí tíhu střechy do obvodových zdí. Veškeré dřevo, které se na tvorbu střechy využívá, musí být velmi kvalitně ošetřeno, aby nebylo napadeno různými škůdci a trámy měly delší životnost. Podobnou funkci u střechy mají i vazníky. Taktéž se vyrábějí ze dřeva a potřebují naimpregnovat. Dřevěné vazníky se používají jako nosná konstrukce střech. Jejich účelem je taktéž nést zatížení střechy a to i v podobě větru a sněhu. Vazníky jsou vyráběny dle specifických parametrů střechy. Přeci jen, každá střecha má jiné rozměry a nedá se použít stejný rozměr.

Návrh střešní konstrukce 

Střešní konstrukce je nutné navrhovat s ohledem na ráz okolní krajiny, s ohledem ke klimatickým podmínkám a charakteru okolní zástavby. V návaznosti na sněhové oblasti je nutné navrhování vhodných tvarů i sklonu střešní konstrukce. Nejčastější volbou zákazníků jsou stále šikmé nebo strmé střechy jednoduchých tvarů. Při volbě střešní konstrukce nejprve vyřaďte takové typy střešní krytiny, které se na váš dům nehodí, například kvůli tvaru nebo únosnosti jeho střešní konstrukce. Připravujete-li podkrovní bydlení, je nutné si uvědomit, že některé druhy střešních krytin obtížně zateplují nebo málo izolují hluk. Pokud si nejste jisti, že si s výběrem střešní konstrukce poradíte dostatečně sami, obraťte se na nás, rádi vám s tímto náročným úkolem pomůžeme.

Pošlete nám nezávaznou poptávku >

20 letzkušeností

Realizací střech se zabýváme již 20 let. Máme mnoho zkušeností a řadu spokojených zákazníků.

Vysoká kvalita

Používáme pouze kvalitní materiály od ověřených tradičních výrobců. Kvalita má u nás nejvyšší prioritu.

Rozumná cena

Před zahájením prací Vám dodáme cenovou kalkulaci, obsahující rozpočet na realizaci celé zakázky.

Nezávazná poptávka

Máte zájem o naše služby? Pošlete nám nezávaznou poptávku.

pokračovat »

Kvalitní střecha je základ komfortního bydlení

Střecha jako ukončující stavební prvek završuje celé dílo stavitele. Chrání dům před nepřízní počasí a obyvatelům domu zajišťuje tolik požadované bezpečí a pohodlí. Střecha je důležitou částí budovy, na níž je přímo závislá životnost i trvanlivost celé stavby. A právě tak na střechu pohlíží i naše společnost Kredit, v.o.s. Tvary střech jsou velmi rozmanité a velká nabídka stavebních střešních materiálů i technologií právě proto umožňuje našim zákazníkům volbu střechy podle vlastních konkrétních představ. Na požádání zákazníka hledáme vždy tu nejoptimálnější variantu střechy pro konkrétní dům.. >